Про школу
Село Поділля (перша назва Цапівці) розташоване на березі річки Джурин у Заліщицькому районі Тернопільської області. Історія нашого села давня і цікава. Її корені сягають у глибоку давнину. На місці першого поселення знайдено археологічні знахідки Трипільської культури. Перше заселення розпочалося біля річки Джурин.
У 1878 році в урочищі "Обоз" А.Шнайдером було відкрито поселення Трипільської культури.
Людям потрібно було більше земель для обробки і вони піднялися наверх і розбудували село на рівнині. Спочатку село носило назву "Цапівці". За однією з версій це було пов'язано з тим, що люди тримали багато кіз і цапів.
Першу школу було відкрито в селі у 1832 році. У 1968 році було відкрито нову школу, яка діє й до нині.
В селі Цапівці до 1939 року існував осередок "Просвіти", члени якого робили багато для піднесення національної свідомості нашого народу. 16 жовтня 1989 року в нашому селі було підготовлено свято рідної мови, де вперше в районі на сцену Будинку культури під музику козацького маршу було внесено наш синьо-жовтий прапор.
29 травня 2015 року на нашій школі було встановлено меморіальну дошку першому директору школи Степану Грицику, його дружині Клавдії Грицик та усім героям-патріотам с.Поділля.
Історія нашого села та школи пам'ятає імена багатьох славних героїв-патріотів. Серед них згадуємо першого директора нашої школи Степана Семеновича Грицика та його дружини Клавдії Грицик. Степан Семенович Грицик народився 1898 року. Він був першим директором школи та активним громадським діячем. Заарештований НКВС 27 червня 1941 року. Розстріляний в Умані 20-21 липня 1941 року. Клавдія Грицик була вихователькою дитячого садка. Керувала місцевим товариством "Союз Українок" . Заарештована НКВС 27 червня 1941 року. Є свідчення, що її було замордовано у Чортківській тюрмі.