Батькам

Жорстоке поводження з дітьми: види, причини, профілактика.

Наше майбутнє, наше щастя, наші проблеми і радості - все це наші бажані й улюблені діти. Але чи завжди вони ростуть в любові й ласці? На жаль, немає. Останнім часом жорстоке поводження з дітьми часто обговорюється в ЗМІ та на телебаченні.

Що це?

Найстрашнішими проявами насильства дітей вважаються побої, сексуальні домагання, нанесення ран. Але крім них є маса інших факторів, які калічать раниму дитячу душу. Приниження, зневага, знущання наносять ще несформованої психіці дитини часом непоправні травми. Жорстоке поводження з дітьми на увазі під собою погане ставлення, яке допускають батьки, піклувальники, педагоги, - одним словом, всі ті особи, які до виховання дитини мають пряме відношення.

Жорстоке поводження з дітьми та його види

На практиці прийнято розрізняти кілька видів насильства над дітьми . Фізичне говорить сама за себе і має на увазі навмисне заподіяння тілесних ушкоджень. Сексуальне насильство зводиться до залучення дорослою людиною дитини в статеві відносини або розбещення з його згоди або без нього. Психологічний вплив може спровокувати формування ненормальних рис характеру і загальмувати розвиток дитини. Часто педагоги, вихователі, та й самі батьки по відношенню до дітей виявляють психологічний вид жорстокості. Прикладом тому може бути критика дитини з приводу і без; загрози в словесній формі; зауваження та образи, які принижують дітей; навмисна ізоляція; брехня та невиконання даних обіцянок; жорстке психічний вплив, яке викликає у дитини психічну травму. Крім цього, жорстоке поводження з дітьми може виявлятися у простому нехтуванні, тобто відсутності уваги, турботи, догляду та виховання дитини.

Причини жорстокого поводження з дітьми

Такі причини носять, насамперед, соціальне забарвлення. Наприклад, безробіття, низький достаток в сім'ї, алкоголізм, неповна сім'я, погані житлові умови, фізична перевтома, юний вік батьків та їх прагнення до розваг, народження іншої дитини, багатодітна сім'я.

Що повинні знати батьки

Жорстокість простіше попередити, ніж вести з нею боротьбу. Профілактика жорстокого поводження з дітьми в основному полягає в роботі з батьками. Є кілька порад для тих, хто хоче бути в любові і гармонії зі своєю дитиною. Запам'ятайте, що діти - це особистості, хоч ще і маленькі. Потрібно не тільки любити, але й поважати їх. Процес виховання - це дорога, усіяна камінням, тому слід запастися терпінням. Не варто робити зі своєї дитини ідеального. Не буває такого, щоб малюк все знав і вмів в рівній мірі добре. Хваліть його за те, що йому вдається краще, ніж іншим, і не лайте за те, що якісь речі не виходять. Ніколи не проводите порівняння своїх дітей з іншими, сприймайте успіхи чужих хлопців просто як інформацію. Чи не шантажуйте дитини фразами типу "Я для тебе старалася, а ти ...". Це погана спроба присоромити ваше чадо. Багато дітей на таку заяву відповідають, що не просили їх народжувати. Якщо неприємна ситуація сталася при сторонніх, то не починайте відчитувати дитину тут же. Відведіть його додому і проведіть розмову без свідків. Чи не соромите його при чужих людях. І головне - любите свого малюка, частіше кажіть йому про це, пестіть і хваліть. Це кращий захист дітей від жорстокого поводження.

Безпека дітей в Internet. Поради батькам

  1. Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.
  2. Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті.
  3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.
  4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Наприклад, місце навчання або улюблені місця для прогулянки.
  5. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.
  6. Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.
  7. Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи вчителів.
  8. Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають. Якщо ж це необхідно, то спочатку треба спитати дозволу батьків. Зустріч у громадському місці та й у присутності батьків.
  9. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.
  10. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.
  11. Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп'ютерні ігри та інші програми без вашого дозволу.
  12. Поясніть, наскільки небезпечно для комп'ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі.
  13. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.

В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею.
Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

Шановні батьки!

Зверніть, будь ласка, увагу, що відповідно до пункту 6.8 Державних санітарних норм і правил "Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18.01.2007 р. №13, загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день і комплекті зі шкільним приладдям, без ваги портфеля, не повинна перевищувати допустимих гігієнічних норм перенесення учнями ваги на відстань до 3 км:

1,2 класи - 1,5-2 кг,

3, 4 класи - 2-2,3кг,

5,6 класи - 2,3-3кг,

7-8 класи - 3-3,5кг,

9,11 класи - 3,5-4,5кг.

Дбаймо про здоров'я наших дітей разом!

Батькам про коронавірус

Симптоми коронавірусу

Новий тип коронавірусу передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, найбільш він вражає легені. Інкубаційний період хвороби становить 14-24 дні. Симптоми коронавірусу схожі з симптомами грипу: підвищена температура, головний біль, сухий кашель, біль у м'язах. Рідко, тільки в 5% випадків, в інфікованих є нежить і біль у горлі.

80% всіх випадків захворювання протікає в легкій формі, в такому разі хворий може лікуватися вдома. 13,8% випадків є важкими – розвиваються важкі захворювання, у тому числі пневмонія. Ще 4,7% випадків протікають у критичній формі: можлива дихальна недостатність, септичний шок і поліорганна недостатність. Смертність від коронавірусу становить 3,4%, для порівняння: від сезонного грипу вмирає менш ніж 1% хворих. Ризик смерті зростає з віком та/або за наявності серцево-судинних захворювань, діабету і хронічних респіраторних захворювань.

Правила захисту від вірусних інфекцій

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує дотримуватися таких заходів безпеки:

  • мити руки щонайменше 20-30 секунд або обробляти їх дезінфікуючими засобами;

  • уникати контакту з хворими людьми, вчасно звертатися до лікаря в разі нездужання;

  • уникати скупчення людей, тримати з людьми дистанцію не менше одного метра;

  • дезінфікувати особисті речі, не торкатися обличчя (особливо рота, носа і очей).

Будьте здорові!!!

ПАМ'ЯТКА БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

  • Любіть дитину. Не забувайте про тактильний контакт. Знаходьте радість у спілкуванні.
  • Нехай кожен день не мине без спільного читання книг.
  • Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся її справами і проблемами.
  • Дозвольте школярику малювати, розфарбовувати, вирізати, наклеювати, ліпити.
  • Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.
  • Надайте перевагу повноцінному харчуванню  дитини, а не розкішному одягу.
  • Обмежте перегляд телепередач та ігри на комп'ютері до 30 хвилин на день.
  • Привчайте малюка до самообслуговування і формуйте трудові навички, любов до праці.
  • Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім'ї зі своїми правами і обов'язками.
  • Пам'ятайте, що діти не мусять реалізовувати те, що не склалося у вас.
  • Кожна дитина має право на власний вияв потенційних можливостей і на свою власну долю.
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати